Recepty

Recept 0.1 - Čokoládové muffiny

29. července 2014 v 20:16 | Denisa Vargová - 17 let

Dnes jsem se rozhodla, že zde uveřejním článek, který se na mém blogu ještě nikdy předtím neobjevil. Jedná se o úplně první návod v rubrice RECEPTY, konkrétně půjde o návod na to, jak připravit čokoládové muffiny. Já osobně můžu se stoprocentní jistotou říct, že tento recept je vhodný i pro úplné začátečníky, protože já jedním takovým až do včerejšího dne byla. Nebudu tedy dlouho zrdžovat a my můžeme začít.

Ingredience:
1 vejce
65 g másla
50 g cukru krupice
150 ml mléka
200 g polohrubé mouky
30 g kakaa
10 g čokolády (dle vlastního výběru)
1 balíček prášku do pečiva


Na úplném začátku je pro nás začátečníky důležité, abychom ve všem měli určitý řád. Nachystáme si tedy všechny věci, které budeme k přípravě muffinů potřebovat, v nejlepším případě si navážíme veškeré suroviny a rozdělíme je do barevných misek, abychom mohli všechny ingredience postupně využít.


Vejce, máslo, mléko a cukr vložíme do misky, ve které se snažíme všechno důkladně promíchat. Je možné, že se vám vinou másla vytvoří jisté hrudky, ale vše se v dalším kroku rychle změní. Promíchejme tedy, co nejvíce nám to půjde a jakmile bude začínající těsto vypadat zhruba tak, jak vypadá na obrázku, tak můžeme přidávat další suroviny.


Postupně přidáváme všechny ostatní suroviny, konkrétně mouku, kakao, rozdrobenou čokoládu, kterou doporučuji nastrouhat na libovolné kousky a jeden balíček prášku do pečiva. Vše začneme mixerem pořádně promíchávat. Jakmile v těstě nejsou žádné hrudky, tak můžeme přejít k dalšímu kroku.


Celý náš recept je určený zhruba pro dvanáct košíčků, ale záleží na tom, jak veliké muffiny chcete. Nejvhodnějším řešením bude, když vaše košíčky naplníte zhruba do tří čtvrtin košíčků, ale pokud chcete muffinů více, tak je naplňte pouze do poloviny. Hned, jak jsou všechny z košíčků naplněny, tak troubu nechejte zhruba pět minut předehřát na 180 stupňů a poté muffiny vložte do trouby zhruba na pět až osm minut.


Po dobu, kdy jsou muffiny v troubě si můžete dát krátkou pauzu, ale zhruba po pěti minutách začněte muffiny kontrolovat. Vezměte jakoukoliv jehlici a do muffinu opatrně píchněte. Pokud se vám těsto na jehlici nelepí, tak můžete po vypnutí trouby, pekáč s muffinama opatrně vytáhnout. Nakonec nechejte vše zhruba pět až deset minut vychladnout.


Úplně poslední krok je ze všech nejjednodušší. Postupně vezmete veškeré formičky a opatrně z nich vyklopíte všechny připravené muffiny na talíř. Nakonec vezmete sítko, přes které přesypete trošku cukru na dozdobení. To by bylo zhruba všechno a teď jen doufat, že vám vaše práce bude chutnat.
 
 

Reklama