Leden 2014

Recenze 1.2 - Jmenuji se X

8. ledna 2014 v 19:50 | Denisa Vargová - 16 let |  Knihy
Název: Jmenuji se X
Oficiální název: The Story of X
Autor: A. J. Molloy
Překladatel:
Petra Klůfová
Nakladatelství: FRAGMENT
Rok vydání: 2012
Počet stran:
247


Anotace: Americká studentka historie Alexandra přijede na studijní pobyt do Itálie, kde chce sbírat materiál pro svou diplomovou práci o italských mafiích. V Neapoli se seznámí s pohledným a zajímavým bohatým aristokratem Markem, a s ním poznává krásy i zápory staré Evropy. Jejich lásce však brání Markovo tajemství. Z nevinného románku se stává chvílemi nebezpečné dobrodružství, při kterém musí Alexandra dokázat, co všechno je ochotná pro vztah s Markem obětovat. Musí v sobě najít dost odvahy a nebránit se přitom ani vlastnímu sexuálnímu probuzení, které ji svou intenzitou chvílemi až děsí...

Obsah: Kniha začíná tím, že se mladá studentka Alexandra Backmannová (Ixka - X) vydává na dlouhou cestu z jejího poklidného městečka, do Neapole. Jakmile přijede, tak se s její dlouhodobou kamarádkou Jessikou setkává v kavárně, která se nachází téměř ve středu celého města.

V restauraci si spolu povídají o tom, co se událo za celou dobu, kterou se neviděli, popíjejí víno a z povzdálí obdivují místního miliardáře Marcuse Roscarrika. Jess vykládá Ixce o tom, jak je tento pohledný muž velice záhadný, ale i přes to populární v místních čtvrtích. Ixka se do něj okamžitě zamiluje a snaží se jej potají sledovat.

Po nějaké době obě z děvčat zjišťují, že už je příliš pozdě, a tak se rozhodnout, že zaplatí účet a vydají se domů. Když jim je však donesen účet, který mají děvčata zaplatit, tak se zhrozí. Cena je vyšší než předpokládali a ani jedna z nich nemá dostatečné finanční prostředky pro to, aby mohla zaplatit. Po chvíli se však dozví, že tento účet za ně zaplatil záhadný mladík Marcus Roscarrik.

Jakmile se obě z děvčat dostaví do svého apartmánu, tak si udělají pohodlí, a každá si jde po svých. Alexandra je v Neapoli především kvůli své seminární práci o mafii v Itálií. Potřebuje dostatek prostředků a zdrojů, ale nejraději by byla, kdyby poznala někoho, kdo má s mafií nějaké zápletky a nějakou minulost. V tu chvíli jí dojde, že jí Jessica říkala o tom, že se o Marcu Roscarrikovi tvrdí, že měl jakési styky s mafií, a hned se za ním vydává.

Největším problémem se pro ni stává zaklepání na jeho dveře, protože se před ní tyčí obrovská vila, která nese název po svém vlastníkovi. Otevře jí místní sluha, který ji doprovází za panem Marcusem. Oba se dají do řeči a vše jde naprosto perfektně do té doby, než Marcus Alexandře řekne o tom, že se mu líbí Jess. Se všemi Ixčinými iluzemi je v tu chvíli konec.

"Aha. Dobrá. Je taky Američanka?"
"Ne, Britka." "Myslel jsem si to. Pít
rozhodně umí" Zdvořile se směje.
"Omlouvám se za upřímnost. Doufám,
že jste se neurazila. Tak, co jste
vlastně chtěla vědět o Camoře?"

Vydává se domů naprosto zhrzená, ale své nejlepší kamarádce nejvíce přeje to, aby byla šťastná, a proto jí o všem povypráví. Jessika je velmi udivená, že zrovna ona je jeho typ, ale jak se po krátkém čase prozradí, tak se Marc pouze snažil o to aby X žárlila. Jakmile se ale X dozví o tom, že se mu líbí, tak jí Marc poví o tom, že s ní nemůže být.

Za několik dní, po kterých je Alex naprosto zhrzená, se však vydává na procházku městem, kde ji přepadnou. Partička chlapců z ní servává šaty a je na ni pěkně hrubá, ale právě včas přijíždí Marcův sluha a Alex zachraňuje. Poté se X s Marcem opět setká, a ten jí poví o jistých mysteriích, které musí podstoupit, aby spolu mohli být. X je ze začátku velmi vystrašená a odmítá se s Marcem bavit, ale po návštěvě její maminky, která jí řekne, ať si užívá mládí, se rozhodne, že tato mystéria podstoupí.

Zamumlám něco o "importu exportu"
a "nějakém tom milionu". Máma
ze mě nespouští oči. Vrtím se jak
hloupá trucovitá holčička. Tohle jsem
mohla tušit předem. Všichni, kdo se
trápí kvůli stárnutí, by si měli někam
vyrazit s rodiči.

Postupně se v knize účastní jednotlivých mystérií a pouze s jediným z nich má problém, avšak Marcus je do ní tak moc zamilovaný, že u jednoho z mystérií to nevydrží, a odvede Alex pryč. Poté jim oběma hrozí nebezpečí kvůli porušení řádu mystérii, a oba dva mohou být zabiti italskou mafií. Jak vše nakonec skončí? Zemře Marcus a nechá Alex na světě samotnou?

Recenze: Kniha Jmenuji se X pro mě byla úplně jiným šálkem kávy, než obvykle čtu. Myslela jsem si, že to bude něco na ten způsob, jako byla kniha Padesát odstínů šedi, ale nakonec se mi to jevilo, jako úplně něco jiného.

Na knihu mě odkázal můj kamarád, který říkal, že knihu přečetl prakticky na jeden dech. Když jsem mamince říkala, ať vybere jednu knížku. Nakonec jsme se tedy společně shodly právě na této a já osobně ji musím velice doporučit. Přečetla ji i moje sestřenice, která většinu svého času nečte.

Na mě kniha působila velice zajímavě. Vzhledem k tomu, že se to odehrává v Itálii, tak mě to velice bavilo, protože Itálie je jedním z mých nejoblíbenějších států. V této knize se můžeme dozvědět plno zajímavostí o již zmíněném státě, a zároveň se vžít do děje, protože celkově je dílo pojato velice zajímavě. Celou knížku se vás drží všelijaké emoce a nejste schopni se od knihy odtrhnout. Knihu bych zhodnotila jako jednu z nejlepších, jakou jsem kdy četla.

HVĚZDIČKOVÉ HODNOCENÍ:
PROCENTUÁLNÍ HODNOCENÍ:
100%
Zdroje:
Obálka knihy: google.cz - obrázky
Citace: Kniha Jmenuji se X

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství FRAGMENT. Na stránkách tohoto nakladatelství si můžete knihu objednat.

Video 0.2

7. ledna 2014 v 16:04 | Denisa Vargová - 16 let |  Videa
Tak a je to tady - po několikatýdenním čekání jste se konečně dočkali vyhodnocení soutěže o knihu, kterou zašle jednomu z vás nakladatelství Fragment až domů. Počátky videa jsem opět natáčela snad dvacetkrát, a jak už jsem psala k minulému článku s videem, tak vypadám naprosto hrozně. Včera okolo 23:00 jsem zaslala výherkyni e-mail a potřebovala bych, aby se nejpozději do středeční zhruba dvanácté hodiny ozvala, protože vážně nemůžu moc dlouho čekat. V případě, že mi nedojde odpověď, tak zasílám knihu druhé výherkyni. Doufám, že se vám soutěž líbila, a že se příště zúčastníte znova. Dále bych byla ráda, kdybyste se podívali do nabídky Fragmentu a napsali mi do komentářů, o jakou knihu byste chtěli soutěžit příště. Teď už vás nechám sledovat video a velice gratuluji výherkyni :).


Video 0.1

5. ledna 2014 v 19:43 | Denisa Vargová - 16 let |  Videa
Zdravím všechny čtenáře mého blogu. Dnešním dnem jsem se rozhodla, že udělám malinkou změnu a nahraju pro vás video. Příští týden se můžete těšit také na jedno z videí. Bude se týkat losování výherce Giweawaye takže doufám, že jej nebudu muset natáčet opět na 20 pokusů, protože už se mi potom plantá jazyk a nejsem schopná ze sebe nic vypravit. Všechny důležité informace naleznete ve videu, takže by bylo docela k věci, abyste se na něj podívali. Jo a jinak nesmírně hodně opakuju slovo každopádně, tak si toho nevšímejte. A vypadám děsně ._.