Září 2013

Life 0.1

16. září 2013 v 20:44 | Denisa Vargová - 16 let |  Život
Tak a je to tady. Je tady opět další z mých vztahů a já už pevně věřím, že bude posledním. Teď bych vám tady ráda převyprávěla příběh, který se mi stal jednoho krásného květnového večera. Člověk by nevěřil, jak se z něčeho tak prachobyčejného může vylíhnout něco tak kouzelného. Pro některé lidi požitek, pro některé ztráta času, ale tady to je.


Byl 1. Květen a ve vesnici, která každoročně pořádá můj tábor, se konala akce, která nesla název Májka. Většinou na tyto akce jezdím se svým nyní již bývalým kamarádem Jakubem a tehdy tomu nebylo jinak. Dorazili jsme na místo okolo 4 hodin odpoledne a šli si sednout do hospody. Po několika hodinách už tam byla parta zhruba 4 lidí v mém věku a zbytek dospělých, takže jsme se rozhodli sejít dolů z kopce na samotnou akci. První koho jsem tam potkala, byl můj kamarád Richard, se kterým jsme si tehdy sice moc nerozuměli, ale v tu danou chvíli jsme se začali bavit, protože mi dlužil peníze za to, jak jsme byli spolu na pouti. No a v tu chvíli, kdy mi ty peníze vracel, se stalo něco, čemu do této vteřiny nemůžu uvěřit. Změnilo mi to od základů celý můj život a nyní mě to činí tou nejšťastnější osobu na světě. Poznala jsem totiž chlapce, který si nyní říká můj přítel, a do kterého jsem se před rokem a půl zamilovala. Začali jsme se bavit a poznávat se a všechno okolo mě, jako by na ty chvíle, kdy jsem byla s ním, zmizelo. Vnímala jsem jeho vůni, pohledy, objetí a všechno co se toho týče. K večeru jsme posedávali u ohně společně s Richardem a mým panem dokonalým (Michal) a povídali si snad úplně o všem. Za ten večer jsem se stihla vůbec poprvé zamilovat a bylo mi jasné, že tenhle klučina nezůstane jen mým nejlepším kamarádem. Za celý ten rok jsem měla řadu jiných chlapců, ale v hloubi duše mi stejně stále něco napovídalo, že zůstane právě s ním. Stalo se. Po roce a půl, kdy na mě můj princ na bílém koni čekal, jsme opět spolu a já nemůžu být spokojenější. Tímto článkem bych mu chtěla říct, že ho nesmírně moc miluju a že se jej nikdy nevzdám. Doufám totiž, že z jeho strany je to stejné. MILUJU TĚ!


Recenze 1.0 - Upíří deníky - Zášť

3. září 2013 v 18:54 | Denisa Vargová - 16 let |  Knihy
Název: Upíří deníky - Zášť
Oficiální název: Vampire Diaries - The Fury
Autor: L. J. Smith
Překladatel: Lucie Schürerová
Nakladatelství: FRAGMENT
Rok vydání: 2010
Počet stran: 239

Anotace: "...Děsivá síla plná zášti napadla naše město. Touží všechny zahubit a pít jejich krev. Dokáží se Damon se Stefanem smířit a bojovat bok po boku poti něčemu ještě hrozivějšímu, než jsou oni sami? A dokážu to já?"

Obsah: Třetí díl ságy Upířích deníků začíná tam, kde skončil ten předchozí. Vše začíná na mýtině v lese, kde mezi sebou bojují Stefan a Damon z toho důvodu, že se domnívají, že je Elena právě teď mrtvá. Opak je však pravdou. Před tím, než se cizí Síla pokusila Elenu zabít, tak v sobě měla Elena dostatek krve od obou bratrů na to, aby přežila, a proto se z ní stala půvabná, mladá upírka. To však ani jeden z bratrů Salvatorových netuší.

Když se však Elena zjevuje na malé mýtině a vtrhne přímo do souboje bratrů, tak se ani jeden z nich nestačí divit. Stefan je celý bez sebe, že Elenu opět vidí jenže ona jakožto upírka nemá sebemenší tušení, že před tím než se přeměnila, s ním byla zasnoubena. Vzhledem k okolnostem jako například to, že Damon může využít svých sil daleko více než Stefan z toho důvodu, že saje krev lidí a ne zvířat, se Elena vydává na pomoc právě jemu. Není to proto, že by Stefana nemilovala nýbrž proto, že právě Damon je schopen ji svými silami přivolat.

Skonči to, zaslechlajeho vyčerpaný hlas
ve své mysli. Elena na okamžik zaváhala.
V těch očích bylo něco, co v ní vyvolávalo
vzpomínky. Cosi o měsíčním svitu a sezení
v podkroví... Ale ty vzpomínky byly příliš
neurčité. Nedokázala je zachytit, to úsilí
ji vyčerpávalo a mátlo ji.

Jakmile se boj ukončí, tak je Stefan nesmírně zoufalý. Přišel o Elenu, zavrhl svého bratra a nemá absolutní tušení, co má právě v onu chvíli dělat. Proto si řekne, že ať už je Elena jakákoliv, tak jí bude na blízku. Pomáhá tak Damonovi s dokončením přeměny a Elena tak poprvé okusí lidskou krev. Tuto krev si bere od svého bývalého přítele Matta.

Po několika dnech se však Eleně do rukou dostává její deník, ve kterém píše o své hluboké lásce ke Stefanovi a o tom, jak vše s ním bylo krásné. Dozvídá se mnoho věcí, o kterých do této chvíle neměla jako upírka sebemenší ponětí. Vše se rázem mění. Elena se vrací ke Stefanovi, Damon je opět sám a ve městě se pro Elenu chystá srdcervoucí pohřeb. Ten však nedopadá dobře.

V den ceremoniálu se v kostele sejde téměř celé město, aby uctilo památku mladé středoškolačky Eleny Gilbertové, avšak to ještě nikdo z nich nemá tušení, co se stane. Po krátké chvíli se začnou dít divné věci. Všichni psi z města se totiž dostaví ke kostelu a vypadají, jakoby měli vzteklinu, ale po chvíli všem dochází, že takto se vzteklina neprojevuje.

Dalších pár dní se všechna zvířata včetně psů dávají do karantény, protože některým lidem dochází, že nemocí, kterou měli psi před kostelem, nemusejí mít jen oni. Všechno se rychle mění a město se zase dává do poklidného každodenního života.

Během několika dalších dnů se stává plno věcí. Elena se setkává se svými živými kamarádkami, dokonce se zjevuje své malé sestřičce, která sice nechápe, jak je to možné, ale ve všem, co jí Elena řekne, jí věří a dále se celá skupina, ve které jsou Stefan, Elena, Damon, Bonnie, Matt, Meredith a Alaric Saltzman, dovídá, že ve městě je jakási cizí síla.

Margaret přikývla a začala se jí
klížit víčka. Ale když Elena sklouzla
z postele a začala ji přikrývat, položila
ještě jednu otázku: "Ale copak ty mě
nemáš ráda?"

V den slavnosti má vše vypuknout. Cizí Síla má být zničena, ale podle informací, kterých se jim dostalo, to nemá být bez obětí. Někdo v ten den zemře.

Když celá skupina vstupuje na slavnost, obává se, že někdo z nevinných obyvatel Fell´s Church bude zraněn, a proto se díky magických schopností, které má Bonnie ptají pomocí čar a kouzel na to, kdo je cizí silou. Bonnie je zavede na starý hřbitov do hrobky zakladatelů města Fellových.

Zde se jim dostane nových informací a všichni začínají mít strach. Nikdo nechápe, co přesně se v jejich okolí děje, když v tom na scénu vyskakuje velký bílý vlk, který zaútočí přímo na Damona. Vše se odehraje nesmírně rychle a najednou všichni vědí, že celé město je v nebezpečí.

V příběhu se objevuje Katherine, která má být již 500 let mrtvá, ale není i přes to, že nikdo nechápe, jak to udělala. Elena, Damon a Stefan si vyslechnou, čeho všeho byla Katherine za celou dobu schopna a v konečné fázi si ona sama vezme s sebou do hrobu jednu oběť.

Recenze: S tímto dílem jsem byla daleko více spokojena než s předešlými dvěma. Byla zde akce, do které jsem se mohla vcítit a bavilo mě snažit se vžít do role Eleny a cítit to, jak se cítí ona samotná. Někdy to bylo velice zdrcující, ale jindy jsem se v její postavě viděla doslova do písmene.

Celkově na mě tato kniha velice zapůsobila. Uvědomila jsem si při ní, že jsou i horší věci než jen problémy se začleněním do kolektivu a podobné maličkosti oproti smrti. Více méně jsem díky této knize pochopila, že je nejdůležitější užívat si života.

HVĚZDIČKOVÉ HODNOCENÍ:
PROCENTUÁLNÍ HODNOCENI:
78%
Zdroje:
Obálka knihy: google.cz - obrázky
Citace: Kniha Upíří Deníky - Zášť

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství FRAGMENT. Na stránkách tohoto nakladatelství si můžete knihu objednat.

DIY 0.1

2. září 2013 v 19:03 | Denisa Vargová - 16 let |  DIY
Po pravdě, nikdy jsem nebyla osobou, která má fantazii, vyrábí si věci na vlastní pěst, kreslí cokoliv jí napadne, protože jí to jde a nebo osoba s podobnými vlastnostmi, ale od té doby, co jsem si našla přítele a dorazila od Ivet z Brtnice, tak je ze mě čím dál tím větší kutil. Začínám vařit, péct, vyrábět a dávat si do kupy pokoj, který budeme co nevidět celý rekonstruovat. A vzhledem k tomu, že nám právě dnes začal školní rok a plno školáků a středoškoláků potřebuje shánět obaly na učebnice a sešity, tak jsem přišla s tímto návodem. Pevně věřím, že se vám návod bude líbit, a že jej mnozí z vás využijí.

(omlouvám se, ale na této fotce nejsou vidět nůžky)