Prosinec 2012

Recenze 0.2 - Žena v černém

24. prosince 2012 v 10:00 | Denisa Vargová - 15 let |  Knihy

Název: Žena v černém
Oficiální název: The women in black
Autor: Susan Hillová
Překladatel: Jan Kozák
Nakladatelství: Metafora, s.r.o.
Rok vydání: 2012
Počet stran: 143


Obsah knihy: Příběh začíná v domě londýnského právníka Arthura Kippse, který večeří se svou rodinou. V mžiku se téma jejich hovoru změní na duchařské historky, ovšem Arthur Kipps není právě zastáncem těchto příběhů nahánějících hrůzu. Proč?

Pan Arthur Kipps se setkává se svým nadřízeným, který mu sděluje, že se musí dostavit do malé vesničky, která nese název Crythin Gifford. Měl by zde jet vyřešit záhadu teď již zesnulé paní Drablow. Proč zemřela? Za jaké příčiny?
Po rušné cestě do této malebné vesničky se zde setkává s mnoha podivnými lidmi. Nejdříve je to právník Jerome, který na případu také kdysi pracoval, a proto se s Arthurem sblíží a nakonec společně vyrážejí na pohřeb této ne moc známé ženy. Jakmile dorazí na místo, jsou velice zaskočeni tím, že jsou na pohřbu téměř sami. Po zahájení obřadu si Kipps všimne sedící dámy, která je celá v černém, ale pořádně jí nevidí do tváře. Přestane se jí zaobírat, ale jakmile se ukončí obřad, tak ji vidí znovu venku u školy plné dětí. Zmíní se panu Jeromovi, ale tomu se jen udělá zle a dělá, jako by nic neslyšel.

Po kratším pobytu ve městě se Arthur Kipps vydává do Domu u Úhořího močálu, kde dle všech informací, paní Drablow bydlela. Pobyt v tomto domě mu umožní získat dokumenty paní Drablow a tak se zabývat záhadou její smrti. Z jeho dumání a sepisování jej ovšem vyruší strašidelné zvuky, které jej doprovází po celý pobyt v domě.Po několikáté návštěvě domu už ovšem Arthur Kipps padá do bezvědomí ze všech těchto nečekaných situací a probouzí jej až světlo baterky, kterou mu do očí svítí jeho přítel z vlaku Samuel Daily. Samuel pana Kippse odváží k sobě domů, kde se Arthur dozvídá mnoho zajímavých věcí jako například, že když kdokoliv v jakoukoliv hodinu uvidí ženu v černém, tak zemře jedno dítě. Arthur je z toho velice rozrušený, a proto jej pohltí nemoc. Je nucen v Crythin Giffordu zůstat po dalších 12 dní.

Stellu vyzvedli z bryčky.
Tělo měla úplně rozbité,
polámané končetiny i vaz,
ačkoli byla stále při vědomí.

Po uběhnutí necelých dvou týdnů si pro Arthura přijíždí jeho přítelkyně, se kterou odjíždějí zpět do Londýna, kde se rozhodnou, že se vezmou. Uběhne svatba, proběhne také narození dítěte a po roce se Stella, Arthur Kipps a jejich malý syn vydávají na jistou akci. Jak to tam všechno dopadne a co se stane?Recenze: Knížka je docela krátká, a proto se poměrně dobře čte. Do děje se nejde zamotat a celkově je vše přehledně napsáno. Začátek knihy není ničím zajímavý, a proto se některým čtenářům nemusí kniha hned líbit tak, jako mě. Ovšem po přelouskání první poloviny se vám ježí chlupy na zádech a občas se vám může také zatajit dech.

Kniha se může chvílemi zdát trošku obtížněji napsaná, ale pokud jste vášnivým čtenářem, jistě se přes obtížnější slova přenesete a dostanete se přímo do děje knihy. Od knihy jsem očekávala, že bude sepsána podobně jako film, ovšem její děj mě příjemně překvapil a zjistila jsem, že je o jakési pasáže chudší. Byla jsem za to docela ráda, protože kdyby byly popsány některé děje z filmu v knize, tak bych tu knihu strachem asi nedočetla. Celkově je kniha moc skvělá a těším se, až si ji za pár měsíců budu moci přečíst znovu.

HVĚZDIČKOVÉ HODNOCENÍ:
PROCENTUÁLNÍ HODNOCENÍ:
100%

Zdroje:
Obálka knihy: google.cz - obrázky
Citace: Kniha Žena v černém